Τετάρτη 1 Απριλίου 2015

Α-Ω ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΟΥ ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΥ Σάββατο 28/3/2015 στο γεμάτο κόσμο ΔΑΚ Μυγδονίας την ομάδα του Καμπανιακού με 3-1 σετ.

Δελτίο τύπου, 30-3-2015.

Η ομάδα παγκορασίδων του Μυγδονιακού, μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι νίκησε το Σάββατο 28/3/2015 στο γεμάτο κόσμο ΔΑΚ Μυγδονίας την ομάδα του Καμπανιακού με 3-1 σετ. Το πρώτο σετ το κέρδισε ο Μυγδονιακός με 25-22 ενώ έχασε το 2ο με 19-25. Το 3ο σετ το οποίο ήταν και το κρισιμότερο όλων ο Μυγδονιακός κατάφερε να το κερδίσει με 25-23 για να κερδίσει εύκολα το 4ο με 25-11. Έτσι ο Μυγδονιακός κατάφερε να ισοφαρίσει τις νίκες και να οδηγήσει τη σειρά σε τρίτο αγώνα όπου θα κριθεί ποια από τις δύο ομάδες θα περάσει στην επόμενη φάση.
Όλη η ομάδα του Μυγδονιακού οφείλει να εκφράσει τα θερμά της συγχαρητήρια στην ομάδα του Καμπανιακού και ειδικότερα στην παίκτρια Κούση Εύη αφού έκαναν πράξη με τον καλύτερο τρόπο το «ευ αγωνίζεσθαι». Συγκεκριμένα, ενώ το παιχνίδι ήταν ισόπαλο στα σετ 1-1, και στο 3ο σετ το σκορ ήταν 19-19 ο διαιτητής εσφαλμένα έδωσε πόντο υπέρ του Καμπανιακού ενώ είχε γίνει μπλοκ άουτ και ο πόντος έπρεπε να δοθεί υπέρ του Μυγδονιακού. Εκείνη τη στιγμή η παίχτρια του Καμπανιακού Κούση Εύη παραδέχτηκε στον διαιτητή ότι είχε επαφή με την μπάλα και έτσι ο διαιτητής αλλάζοντας την αρχική του απόφαση κατακύρωσε τον πόντο υπέρ του Μυγδονιακού.