ΜΥΘΟΙ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ- SAINT GEORGE 58-66 ΜΠΑΣΚΕΤ

21/12/10

9η Αγ ΕΚΑΣΘ Μύθοι Χαλάστρας St.George 58-66

Πρωτάθλημα Γ2 Ανδρών 1ος Όμιλος Οργάνωση ΕΚΑΣΘ Γήπεδο Χαλάστρας Ημ/νια 20/12/10
Ωρα 21.30 ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Α'ΣΤΟΥΜΠΟΣ Β' ΧΙΩΤΑΚΗΣ
Με μια μεγάλη νίκη αποχαιρετούμε το 2010(παρά τις ελλείψεις 3 βασικών παιχτών) σε έναν αγώνα ο οποίος πρόσφερε θέαμα και συγκινήσεις οι ομάδες βάδιζαν πόντο πόντο μέχρι το πρώτο ημίχρονο 31-29.Κατά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο αντίπαλος πήρε αέρα 9 πόντων 40-31 με 2 τρίποντα του Σπυρίδη και ενα του ΤΟΛΗ το ματς ήρθε και πάλι στα ίσια 45-45 σε συνδυασμό με την άμυνα ζώνης, η οποία έδωσε μια ώθηση +10 πόντων ο αγώνας απο ντέρμπι εξελίχθηκε σε θρίαμβο και το τελικό σκορ 58-66 να δικαιώνει παίχτες και προπονητή για την προσπάθεια που κατέβαλαν.Όλοι οι παίχτες βοήθησαν στην μεγάλη αυτή εκτός έδρας νίκη.
Ευχόμαστε απο καρδιάς Χρόνια Πολλά σε όλο τον κόσμο αγάπη υγεία και αρμονια.
ΠΟΝΤΟΙ St.Grg HATZIKOSTIS 28(1)Βρέθηκε σε δαιμονιώδη φόρμα μασούσε σίδερα, ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ θα πρέπει να αυξήσει γρήγορα τη ρήτρα και την επέκταση του συμβολαίου μέχρι το 2020.TOLIS 12(2) ίσως το καλύτερο παιχνίδι τα τελευταία 3 χρόνια, η τάπα τον ξύπνησε νωρίς.. πέτυχε παλικαρίσια καλάθια σε καίρια σημεία.JIM SPIRIDES 9(2)Ο πιτσιρικάς έδειξε στοιχεία του ταλέντου του,με 2 τρίποντα δικά του ξεκίνησε η εξόρμηση για την ανατροπή ARVANITOPOULOS 7 αυτή τη φορά βοήθησε ουσιαστικά σε άμυνα και επίθεση δείχνει να ξυπνά απο τον λήθαργο.PETROU 4 έδωσε πολλές μάχες κάτω απο τα καλάθια καθοδήγησε σωστά την ομάδα σε άμυνα και επίθεση.TELIOUSIS G 2 πότε τον ψηφίσαμε για αρχηγό;;; τεσπα δείχνει να ξεπερνά γρήγορα τον τραυματισμό και ευελπιστεί να κάνει το μεγάλο παιχνίδι που χρωστάει με την ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ, έχει να δώσει πολλά σε εκείνο το παιχνίδι να το θυμόσαστε. KIRATZIS έδωσε πολύτιμες ανάσες και χρησιμοποιήθηκε στο σωστό timing TSAKIRIS 2 έτρεξε πάρα πολύ αν και μπήκε κρύος στα τελευταία λεπτά του αγώνα, αντεπεξήλθε στο ρόλο του άψογα.
Μυθοι Χαλ.
SARITSIOTIS Nr32_22p(4) TSIMBOS Nr5_9p(2)GOUSIOS Nr6_6p(1) PARLAPANIS Nr7_8p MITROPOULOS Nr6_6p ALEYAKIS Nr13_4p BALANOS Nr9_3p(1)
ΔΕΚ Α)16-17 Β)15-12 Γ)14-16 Δ)13-21
*ΥΓ αφιερώνουμε αυτή τη νίκη στον πρόεδρο για την αφοσίωση και το τρέξιμο που έχει ρίξει για αυτήν την ομάδα.